Tok utakmice / Željezničar - Zrinjski 0:0

Željezničar Zrinjski - Avaz
+5

17.2.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 19. kola Wwin lige BiH koji na Grbavici igraju Željezničar i Zrinjski.

Željezničar ovu utakmicu dočekuje sa 10. mjesta sa 19 bodova, dok je Zrinjski drugoplasirani sa duplo više osvojenih bodova.

Željezničar - Zrinjski 0:0

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

89' - Sami finiš utakmice.

85' - Sada mnogo tenzija na terenu, Hiroš je bio u sukobu s Bilbijom.

79' - Žuti karton za Hiroša.

71' - Mijenjaju i gosti. Jukić je ušao umjesto Ćužea.

70' - Nova izmjena kod domaćih. Pavić je u igri umjesto Drlje koji se žali na povredu.

67' - Haračić je završio utakmicu. Boljević ga je zamijenio na terenu.

60' - Velika šansa za domaće! Radinović je poslao loptu koja je došla do Ovčine, ali je bek Željezničara poslao visoko preko gola.

55' - Haračić je bio u potencijalno dobroj prilici, ali je konfuzno reagovao.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

Željezničar - Zrinjski - Avaz
Amer Hiroš - Avaz
Sa današnje utakmice - Avaz
+1

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

42' - Gužva pred golom Zrinjskog! Nakon kornera je Cocalić došao do lopte, a ona se od Savića odbija u ruke golmanu Mariću.

40' - Bradarić je prvi igrač Zrinjskog sa žutim kartonom, nakon prekršaja nad Ovčinom.

39' - Nova šansa za Zrinjski! Barišićev šut je odbranio Muftić, a onda Ćužeov pokušaj odbio je Krpić.

38' - Najbolja prilika za Zrinjski! Bradarić je odlično uposlio Bilbiju, a na kraju je Radinović u posljednji čas izblokirao taj šut.

34' - Savić je sada šutirao, a lopta od Cavnića ide u prvi korner za Zrinjski.

27' - Novi zicer za Željezničar! Sjajna je to bila kontra. Haračić je izašao sam pred Marića, ali golman Zrinjskog se ponovo istakao.

23' - Harun Karić dobija žuti karton. Drugi je igrač Željezničara s javnom opomenom.

21' - Dvostruka izmjena kod Zrinjskog. Osim povrijeđenog Ilinkovića van igre i Tičinović. Na terenu su Bradarić i Sablić.

20' - Kakva šansa! Žozef Amoah je izašao oči u oči s golmanom Zrinjskog, ali odbranio je to Marić.

15' - Ilinković se sada žali na povredu u gostujućem timu, čini se da će morati van igre.

11' - Drljo je sada dobro prebacio loptu na desnu stranu, ispred Amoe reaguje Korda.

10' - Radinović je zaradio karton kod domaćih nakon jednog faula.

9' - Savić je pogodio glavom, ali je napravio prekršaj u napadu.

4' - Prvi korner na utakmici za Željezničar, ali bez opasnosti po gol Zrinjskog.

3' - Podsjetimo, glavni sudija ove utakmice je Ermin Sivac nakon što je Irfan Peljto otkazao zbog bolesti.

1' - Počela je utakmica!

15:35 - Pogledajte amosferu s Grbavice uoči utakmice.

15:20 - Poznati su sastavi za koje su se odlučili Bruno Akrapović i Željko Petrović, koji debituju u elitnom rangu bh. fudbala.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Cavnić, Radinović, Ovčina, Hiroš, Karić, Drljo, Amoah, Haračić i Krpić.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Korda, Savić, Ivančić, Tičinović, Ilinković, Ćuže i Bilbija.

15:00 - Posljednja tri međusobna okršaja ova dva rivala pripala su Zrinjskom.

Ove dvije ekipe posljednji put snage su odmjerili 24. septembra prošle godine, kada je Zrinjski nakon preokreta slavio sa 2:1.