BLAMAŽA EPSKIH RAZMJERA

Široki Brijeg potopio Sarajevo i nakon decenije odnio tri boda s Koševa

Širokobriježani su bili mnogo raspoloženiji za igru u jednom od derbija 19. kola našeg prvenstva

Detalj s utakmice Sarajevo - Široki Brijeg - Avaz
+12

18.2.2024

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od Širokog Brijega na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u jednom od derbija 19. kola Wwin lige BiH. Rezultat na kraju utakmice glasio je 1:3.

Ovo je i označilo prvu pobjedu Širokobriježana protiv bordo kluba u glavnom gradu BiH još od 2013. godine.

Prvo poluvrijeme susreta nije obilovalo sjajnim prilikama pa se tako i bez golova otišlo na pauzu.

Međutim, po povratku iz svlačionica odmah je viđen pogodak, a pravu ljepoticu postigao je Daniel Lukić.

Napadač gostujuće ekipe je prihvatio loptu na 20 metara od gola, a onda sjajnim udarcem "očistio paučinu" s gola Ilieva.

Sedam minuta kasnije Širokobriježani su udvostručili svoju prednost, nakon veoma loše reakcije defanzivaca Sarajeva. Kuprešak je uspio to iskoristiti i matirati lijepo plasiranim udarcem Ilieva.

Sarajevo je nakon toga preuzelo loptu u svoj posjed i kreirati neke prilike, ali ništa što bi moglo zabrinuti goste.

Potpuni potop došao je u 78. minuti. Nakon centaršuta u šesnaestercu bordo tima, lopta se počela odbijati od igrače, a u toj situaciji najbolje se snašao Mišić, koji je zatresao mrežu Ilieva.

Konačni rezultat postavio je Mirza Mustafić u 87. minuti eurogolom sa preko 20 metara. Golman Bender nije se ni pomakao prilikom njegovog udarca, a veznjak Sarajeva tako je uspio barem malo ublažiti ovaj težak poraz.

Sarajevo, ne da nije uspjelo iskoristiti to što su Velež i Zrinjski ispustili bodove, već su im i dopustili da se dodatno odmaknu. Bordo tim je četvrti na tabeli sa 33 boda, jedan manje od Veleža i čak šest od Zrinjskog.

S druge strane, Široki Brijeg je pobjedom preskočio GOŠK i Posušje te su sada šesti sa 25 bodova.