Tok utakmice / Inter - Atletiko Madrid 1:0

Simeone i Inzagi su svojevremeno bili saigrači u Laciju, a sada su jedan nasuprot drugog

Sa večerašnje utakmice. Facebook

20.2.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Lige prvaka između Intera i Atletiko Madrida.

Uporedo ćemo pratitit dešavanja i iz Ajndhovena, gdje PSV dočekuje Borusiju Dortmund.

Inter - Atletiko Madrid 1:0 (Arnautović 79')

PSV - Borusija Dortmund 1:1 (De Jong penal 56' / Malen 24')

FT - Kraj utakmice.

90' - Pet minuta nadoknade.

85' - Nervoza na Meaci, sada je Morata požutio.

79' - GOOOOOOOOOL! Marko Arnautović pogađa za erupciju oduševljenja prepune Meace. Odbranio je Oblak šut Lautara, a odbitak u mrežu šalje Arnautović!

69' - Mijenja i Inter. Dimarko i Darmijan su ustupili svoja mjesta Augustu i Damfrisu.

68' - Dvostruka izmjena kod Atletika. Reinildo i Barios mijenjaju Hermosa i Molinu.

63' - Nevjerovatan promašaj! Arnautović je imao najbolju šansu na utakmici, bio je na pet-šest metara od gola, ali nije bio precizan.

56' - Velika prilika za Atletiko! Lino je šutirao nakon asistencije Grizmana. Imao je samog Moratu, koji se naljutio.

56' - GOL! Poravnanje u Ajndhovenu. Luk de Jong je iskoristio najstrožiju kaznu.

54' - Prekid je prilika za novu izmjenu. Morata je zamijenio Saula.

54' - Hermoso je dobio žuti karton.

49' - Šansa za Inter! Arnautović je bio u prilici, ali nije dobro zahvatio loptu.

46' - Po izmjena na obje strane. Savić je zamijenio Himeneza kod gostiju, dok će napad domaćih u nastavku umjesto Tirama predvoditi Arnautović.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade.

39' - Velika šansa za Inter! Tiram je proigrao Lautara, a Argentinac šutira tik pored gola.

37' - Prvi pokušaj u okvir gola! Barela je centrirao sa desne strane, a Lautaro šutira pravo u Oblaka.

33' - Lautaro je zaprijetio iz daljine, ali ni on nije bio precizan.

30' - Na Meaci je i reper Kanje Vest. On je nedavno snimio pjesmu uz pomoć Interovih navijača. I ovog puta je skrenuo pažnju svojim stajlingom.

25' - Čeka se još uvijek na pravu priliku na Meaci.

24' - GOL! Borusija je povela u Ajndhovenu preko Donija Malena.

15' - Barela je sada ostao ležati na terenu, žali se na neku povredu. Bio bi veliki hendikep za Inter kada ne bi mogao nastaviti utakmicu.

13' - Čalhanolu je šutirao iz voleja i pogodio Vitsela. Domaći su tražili penal, ali sudija Kovač je pokazao da se igra nastavi.

12' - Atletiko se oslobodio početnog pritiska domaćih, sada je Molina pokušao ugroziti gol Intera, ali nije bio precizan.

9' - Čalhanolu je sada zaprijetio, ali otišlo je to daleko od gola.

4' - Inter je krenuo ofanzivno, kao što je bilo očekivano.

1' - Počela je utakmica na Meaci!

Zanimljivo, ovo će biti tek drugi duel Intera i Atletika. Prvi su odigrali još 2010. godine u okviru UEFA Superkupa, a slavili su Madriđani sa 2:0.

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri dvije ekipe Simone Inzagi (Inzaghi) i Diego Simeone. Simeone je odlučio igrati bez pravog špica, sa isturenim Ljorenteom.

Inter: Somer, Pavar, De Fraj, Bastoni, Darmian, Barela, Čalhanolu, Mikitarijan, Dimarko, Tiram i Lautaro.

Atletiko: Oblak, Lino, Hermoso, Himenez, Vitsel, Molina, Saul, Koke, De Pol, Grizman i Ljorente.

Prema svjetskim bukmejkerima, Inter je favorit u ovoj utakmici. "Nerazuri" su trenutno najbolja ekipa Italije, a za vikend su razbili Salernitanu rezultatom 4:0. S druge strane Atletiko je deklasirao Las Palmas sa 5:0.

Sudija utakmice je Istvan Kovač (Kovacz) iz Rumunije.