EVROPA LIGA

Video / Neredi nakon utakmice: Masovna tučnjava igrača i trenera Sparte i Galatasaraja

Češki tim savladao favorizovane Turke, pa je nakon utakmice došlo do tučnjave

Sukob nakon utakmice. Screenshot

22.2.2024

Fudbaleri praške Sparte razbili su Galatasaraj u revanšu šesnaestine finala Evropa lige rezultatom 4:1 i sa ukupnih 6:4 plasirali se u narednu rundu.

Nakon utakmice došlo je do sukoba. Galata nije opravdala ulogu favorita, pa je poslije došlo do tučnjave na terenu. Igračima Galatasaraja očito je teško pao poraz, pa su nakon meča željeli da se obračunaju sa klupom Sparte.

Jedan član Galatasaraja je završio na podu, a nema sumnje da će biti posla za disciplinsku komisiju UEFA-e.

U tučnjavi su učestvovali i fudbaleri, ali i stručni štabovi obje ekipe.

Inače, za Spartu su pogađali Angelo Preciado u 8., Indrit Tuči u 74., Lukas Haraslin u 80. i Jan Kučta u 96. minuti.

Jedini pogodak za Galatasaraj dao je Abdulkerim Bardakči (Bardakci) u 16. minuti.