"VUČICA" IDE DALJE

Lukaku je ponovo mogao biti tragičar: Romu spasio čovjek koji vuče porijeklo iz BiH

Ranije su u osminu finala prošli Frajburg, Karabag, Milan, Benfika, Marsej, Sparta Prag i Sporting

Detalj s utakmice na Olimpiku - Avaz

22.2.2024

Roma je posljednji učesnik osmine finala Evropa lige nakon što je poslije penala izbacila Fejnord (3:2).

Prvi meč ova dva rivala završen je bez pobjednika (1:1), a poslije istog rezultata u regularnom dijelu utakmice, ali i nakon produžetaka, otišlo se u izvođenje jedanaesteraca.

Apsolutni junak "Vučice" bio je Mile Svilar, golman iz Srbije koji je odbranio dva penala.

Fejnord je šokirao Olimpiko već u 5. minuti kada je pogodio Santiago Himenez (Gimenez). No, prednost gostiju iz Roterdama trajala je samo deset minuta jer je uzvratio Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini).

U penalima su se bolje snašli Rimljani. Roma je pogodila četiri od pet penala. Promašio je jedino Romelu Lukaku u drugoj seriji, dok su precizni bili Leandro Paredes, Brajan Kristante (Bryan Cristante), Husam Auar (Houssem Aouar) i Nikola Zalevski (Nicolo Zalewski).

Na drugoj strani precizni su bili Ajase Ueda (Ayase) i Kvilindši Hartman (Quilindschy), dok je Svilar zaustavio pokušaje Hancka i Alireze Jahanbakhša.

Inače, Mile Svilar, vuče porijeklo i iz Bosne i Hercegovine. Njegova majka Marijana Svilar, rođena Aškraba, je rodom iz Trnova u okolini Sarajeva.

Podsjetimo, ranije su u osminu finala prošli Frajburg, Karabag, Milan, Benfika, Marsej, Sparta Prag i Sporting.