BEZ PREVIŠE UZBUĐENJA

Velež i Borac podijelili bodove u derbiju kola

Detalj sa utakmice u Mostaru. FK Borac

24.2.2024

Fudbaleri Veleža i Borca podijelili su bodove u Mostaru, nakon što je derbi 20. kola Wwin lige BiH završen bez golova.

Ušlo se u ovaj susret s mnogim očekivanjima, pošto je Velež jedna od najboljih ofanzivnih ekipa prvenstva, dok je Borac lider.

Prvu priliku, a možda i jednu od najvećih na susretu propustio je Lukić u 17. minuti kada nije uspio loptu sa dva metra zakucati u mrežu.

Već u narednom napadu Suljić je izašao jedan na jedan sa golmanom, ali nije uspio šutirati jer se odlučio na dribling.

Ponovo je bio dvije minute kasnije krilni napadač "Rođenih" u prilici, ali mu se ispriječio Milošević.

Drugo poluvrijeme nije pružilo neke velike prilike na obje strane, a do kraja meča je ostalo 0:0.

Borac je ostao prvi sa 10 bodova više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski, dok je Velež treći sa 35 bodova, dva više od Sarajeva.