BUNDESLIGA

Dva gola za tračak nade: Sve je ukazivalo na novi propust Bajerna, a onda se ukazao Kejn

Poslije dvije godine Bavarci su uspjeli slaviti protiv RB Lajpciga i ostati u trci za titulu prvaka

Kejn: Postigao dva gola. AP

24.2.2024

Fudbaleri minhenskog Bajerna prekinuli su niz od tri poraza pobjedom protiv RB Lajpciga u derbiju 23. kola njemačke Bundeslige. Utakmica je završila rezultatom 2:1.

Za razliku od nekih prethodnih izdanja, Bavarci su izgledali kompatibilno na terenu i kao da znaju šta trebaju raditi. To im je i donijelo rezultat.

Što se same utakmice tiče, Bajern je imao nekoliko prilika preko Herija Kejna (Harry Kane) i Leroja Sanea (Leroy) u prvom poluvremenu, ali nisu uspijevali probiti odbranu Lajpciga.

Do vodstva ih je poveo Kejn u 56. minuti, kada se odlično snašao i pogodio volej udarcem iz šesnaesterca.

To kao da je razbudilo protivničke igrače, a Slovenac Benjamin Šeško donio je poravnanje, poprilično sretno mora se priznati, golom nakon što se lopta odbila od defanzivca Bajerna i prevarila Nojera (Neuer).

Sve je ukazivalo na to da će Bajern ponovo kiksati, a onda je došla sudijska nadoknada. Tela su pronašli dugom loptom, on ju je poslao u šesnaesterac, a uvijek spremni Kejn je zatresao protivničku mrežu za trijumf svoje ekipe.

Bajern sada ima 53 boda i ponovo se približio na osam bodova zaostatka Bajer Leverkusenu. Lajpcig je 5. sa 40 bodova.