"Topnici" bombardovali mrežu Njukasla i približili se vrhu Premijeršipa

Od samog početka susreta igrači Arsenala su izgledali mnogo bolje na terenu

Visoka pobjeda Arsenala. AP

24.2.2024

Fudbaleri Arsenala su slavili protiv Njukasla na svom "Emiratesu" rezultatom 4:1 u 26. kolu engleskog Premijeršipa i ponovo prišli Liverpulu i Mančester sitiju u borbi za titulu prvaka.

Od samog početka susreta "Topnici" su bili mnogo bolji rival, a poveli su već u 18. minuti nakon jednog kornera i udarca glavom Gabriela, nakon čega je Sven Botman skrenuo loptu u svoju mrežu.

Šest minuta kasnije, novi propust odbrane Njukasla i odmah je uslijedila kazna Kaija Haverca (Havertz).

U drugom poluvremenu su Arsenalove zvijezde rutinirale bespomoćnu odbranu Njukasla. Golove u 65. i 69. minuti postigli su Saka, odnsono Kivior (Kiwior).

Počasni pogodak u visokom porazu "Svraka" postigao je bivši igrač Arsenala Džo Vilok (Joe Willock).

Arsenal se ovom pobjedom približio rivalima u borbi za titulu, Liverpulu i Sitiju. Od "Redsa" imaju dva, dok od "Građana" imaju samo jedan bod manje.

Njukasl ove sezone izgleda neprepoznatljivo, te su tek 8. sa 37 bodova.