"No Džeko, no party": Debakl Fenera, dva Bosanca izborili prolaz dalje

Fener naredni meč igra u subotu kada će na noge Hatajsporu u sklopu 28. kola Superlige

Džeko: Preskočio današnji meč. Platforma X

27.2.2024

Fudbaleri Fenerbahčea ispali su u četvrtfinalu Kupa Turske nakon što su na gostovanju kod Ankaragudžua doživjeli težak poraz (3:0).

Ovaj poraz svog tima sa klupe je ispratio kapiten "Plavo-žutih" i reprezentacije BiH Edin Džeko, dok je u vrhu napada igrao Miči Bačuaji (Michy Batshuayi).

Ankaragudžu je poveo u 10. minuti preko Olimpijua Morutana, a na odmor je tim iz Ankare imao dva gola prednosti. U 33. je na 2:0 povisio Anastasios Čatcigiovanis (Chatzigiovanis).

Krunić: Odigrao 45 minuta. Platforma X

Pokušao je trener Fenera Ismail Kartal izmijenama promijeniti nešto na terenu, ali neuspješno. I Rade Krunić je bio među onima koji su izašli na poluvremenu. Konačnih 3:0 postavio je Geri Rodrigez (Garry Rodrigues) u 88. minuti.

Inače, za Ankaragudžu je svih 90 minuta odigrao Nihad Mujakić, dok u konkurenciji nije bilo Riada Bajića.

Fener naredni meč igra u subotu kada će na noge Hatajsporu u sklopu 28. kola Superlige, dok će Ankaragudžu dočekati Istanbulspor.

Što se Džeke tiče, najbolji je strijelac turskog prvenstva sa 18 golova, ima četiri više od Maura Ikardija (Icardi), Reja Manaža (Rey Manaj) i Mamea Tiama (Thiam).