Borac i Sarajevo remizirali u Banjoj Luci, odluka o polufinalu pada na Koševu

Revanš utakmica igra se za 14 dana na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu

Borac Sarajevo - Avaz

28.2.2024

Borac i Sarajevo su remizirali u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za fudbalere, odigravši meč bez golova (0:0).

Prvo poluvrijeme je bilo jako uzbudljivo. I jedni i drugi su imali nekoliko dobrih prilika, a izostali su samo golovi.

Srđan Grahovac je imao prvi zicer, ali se nije najbolje snašao u 20. minuti nakon greške Marka Matanovića i šutirao je pravo u golmana Sarajeva Dejana Ilijeva.

Osam minuta kasnije najbolja šansa za Sarajevo. Frensis Kjeremeh (Francis Kyeremeh) je šutirao, bio je savladan golman domaćih, ali je lopta pogodila prečku.

Na prvo uzbuđenje u nastavku čekalo se do 66. minute. Rezervista David Vuković je prošao po lijevoj strani, ali je njegov šut odbranio Ilijev.

Sukob igrača u Banjoj Luci. Screenshot / Arenasport

U 78. minuti je došlo do haosa na terenu, nakon kojeg je glavni sudija meča Irfan Peljto podijelio šest žutih kartona.

Na kraju je susret završen bez pobjednika, a odluka o prolasku u polufinale pada u revanšu koji se igra za 14 dana.

Podsjetimo, ranije danas su odigrane dvije utakmice četvrtfinala Kupa BiH. Zrinjski je kao gost pobijedio Jedinstvo iz Bihaća (1:0), dok je Posušje na svom terenu bilo bolje od Sloge Meridian (3:2). Meč Široki Brijeg - Velež odgođen je za 6. mart.