BUNDESLIGA

Kejnovo prokletstvo jače od Bajerna: Novi kiks Bavaraca, titula je sve dalje

Kejn: Nije se upisivao u strijelce. Platforma X

1.3.2024

Fudbaleri Bajern Minhena nastavili su s lošim rezultatima, a sada su na gostovanju kod Frajburga izvukli tek bod (2:2) u meču 24. kola Bundeslige.

Domaći su poveli u 12. minuti kada je Kristijan Gunter (Christian) uhvatio volej i poslao loptu u mrežu Bavaraca. Frajburg je dobro igrao i nakon gola, ali je onda Bajern u 35. došao do izjednačenja.

Matijs Tel (Mathys) je osvojio loptu nakon greške domaćih i onda lijepo pogodio s ivice šesnaesterca. Pri rezultatu 1:1 se otišlo na odmor, a nakon 15 minuta igre u nastavku Bajern je stigao do preokreta.

Kim Min Jae je uposlio Džamala Musijalu (Jamal) koji donosi preokret svom timu.

Činilo se da će Bajern doći do nova tri boda, a onda je Lukas Holer tri minute prije kraja meča pokvario radost Bavarcima.

Bajern je u posljednjih pet utakmica osvojio samo sedam od mogućih 15 bodova.

Bavarci su drugi tim Bundeslige sa 54 boda, sedam manje od Bajer Leverkuzena koji tek treba odigrati svoj meč ovog kola.

Čini se da je prokletstvo engleskog napadača Harija Kejna (Harry Kane) jače i od Bajerna.

Bavarci su osvojili 11. vezanih titula, a onda je došao Kejn koji nikad nije osvojio ništa i čini se da će im dominacija biti prekinuta.