SERIJE A

Milan utišao Olimpiko u finišu meča, Lacio zaradio čak tri crvena kartona

"Rosoneri" nakon ove pobjede zauzimaju 3. mjesto na tabeli sa 56 bodova, jednim manje od Juventusa

Slavlje igrača Milana. Platforma X

1.3.2024

Fudbaleri Milana trijumfovali su na gostovanju kod Lacija u prvoj utakmici 27. kola italijanske Serije A sa 1:0.

Gol odluke viđen je u samom finišu, tačnije 88. minuti kada je Noah Okafor pospremio loptu u mrežu Lacija nakon serije odbijanaca.

Zanimljivo da je Lacio ovu utakmicu završio sa samo osam igrača. Prvo je Luka Pelegrini (Luca Pellegrini) u razmaku od sedam minuta (50. - 57.) dobio dva žuta kartona, a onda su isključena još dva igrača rimskog tima u nadoknadi.

Prvo je isključen Adam Marušić u 95., a minut kasnije i Mateo Genduzi (Matteo Guendouzi).

Milan nakon ove pobjede zauzima 3. mjesto na tabeli sa 56 bodova, jednim manje od Juventusa. Lacio je na 8. poziciji sa 40 osvojenih bodova.