Posušje produbilo krizu Veleža: "Rođeni" 270 minuta bez gola u prvenstvu

Posušje je pobjedom skočilo na 6. mjesto Wwin lige BiH sa 29 bodova, dok je Velež i dalje treći sa 35 bodova

Detalj sa utakmice Posušje - Velež. HŠK Posušje

3.3.2024

Fudbaleri Posušja nastavili su odličan niz od povratka sa zimske pauze, nakon što su u 21. kolu Wwin lige BiH slavili protiv Veleža rezultatom 1:0.

Posušacima je ovo peta pobjeda u nizu u svim takmičenjima, od kojih su tri došle u prvenstvu.

Zasluženo su došli do pobjede, a ključni trenutak došao je u 43. minuti kada je pogodio Pavković, nakon što dva puta prije toga nije uspio iskoristiti dobre situacije.

Odlično je napadač domaće ekipe šutirao s 14 metara, a golman Hadžikić nije uspio odbraniti taj udarac.

Fudbaleri Posušja nastavili su prijetiti i u drugom poluvremenu preko Bobana i Marića, dok je jedini ozbiljniji udarac ka golu Galića uputio Pršeš u 67. minuti.

Velež je ovim porazom nastavio loš niz u prvenstvu od povratka sa zimske pauze. Naime, "Rođeni" su proveli preko 270 minuta na terenu bez da su postigli ijedan pogodak. U prva dva susreta, protiv Sloge i Borca, remizirali su bez golova, dok su danas poraženi.

Posušje je pobjedom skočilo na 6. mjesto Wwin lige BiH sa 29 bodova, dok je Velež i dalje 3. sa 35 bodova.