ITALIJA

Napoli nanio novi poraz Juventusu: "Staroj dami" se ovo nije desilo 60 godina

Sa večerašnje utakmice. Platforma X

3.3.2024

Fudbaleri Napolija pobijedili su Juventus u derbiju 27. kola italijanske Serije A sa 2:1.

Napoli je poveo u 42. minuti preko Gruzijca Kviče Kvaračkelije (Kviche Kvaratskhelia).

Juventus je izjednačio u 81. minuti pogotkom Federika Kijeze (Federico Chiesa). Sedam minuta kasnije Napoli je stigao do novog gola i pobjede.

Đaokomo Raspadori (Giacomo) je poslao loptu u mrežu nakon što Viktor Osimhen (Victor) nije iskoristio jedanaesterac.

Juventus je uspeo da veže pet uzastopnih poraza protiv nekog tima iz Serije A prvi put još iz perioda između 1960. i 1964. godine - Fiorentina.

"Stara dama" ima 57 bodova, dok je Inter lider sa 69. Inter ima i utakmicu manje.