ČETVRTFINALE KUPA BIH

Meč pun kontroverznih sudijskih odluka: Široki Brijeg pobijedio Velež

Lukić je dao prvi gol za Širokobriježane, nakon čega su burno protestovali gosti tražeći poništavanje pogotka zbog igranja rukom

Slavlje igrača Širokog Brijega. Facebook

6.3.2024

Fudbaleri Širokog Brijega trijumfovali su protiv Veleža u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH sa 2:1.

Velež je prvi zatresao mreže, ali je pogodak Demira Pece poništen zbog ofsajd pozicije. Pet minuta kasnije, poništen je gol na drugoj strani zbog nedozvoljene pozicije Lukića.

Širokobriježani su do vodstva na utakmici u Čitluku došli u 24. minuti. Danijel Lukić je pogodio u 24. minuti. Dok su igrači Širokog Brijega slavili pogodak, protivnički su tražili poništvanje golva tvrdeći da je Lukić igrao rukom.

Sporni prijem Lukića. Screenshot

Velež je izjednačio u 67. minuti kada je Ante Hrkač iskoristio jedanaesterac. Sedam minuta kasnije Široki Brijeg je ponovo poveo.

Sjajan gol s 25 metara dao je Marko Capan. Do kraja se igralo s manjim intenzitetom i nije bilo prilika za promjenu rezutlata.

Široki Brijeg je na kraju slavio i sa prednošću će dočekati revanš utakmicu koja je na rasporedu 14. marta.