NIJEMCI BIJESNI

Vinisijus davio protivnika, izvukao se sa žutim kartonom, a onda postigao ključni gol

Daniele Masa je Brazilcu dao samo žuti karton, a samo deset minuta kasnije upravo je on bio strijelac za Real

Vinisijus: Gušio protivnika. Platforma X

7.3.2024

Fudbaleri RB Lajpciga ispali su iz Lige prvaka od madridskog Reala. Revanš je završio bez pobjednika (1:1), te se gol iz prve utakmice ispostavio ključnim u ovom dvomeču.

Međutim, u njemačkim medijima se digla bura nakon ovog susreta. Ekipi iz Lajpciga je s pravom u prvoj utakmici poništen gol, a u drugom susretu je ponovo stavljen fokus na sudiju.

Daniele Masa (Massa), italijanski arbitar, prema pisanju "Bilda", propustio je ključni detalj u 54. minuti.

Naime, zvijezda Reala Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.) je hvatao Vilija Orbana (Willi) za vrat, kao da ga guši, a onda ga gurnuo.

Masa je Brazilcu dao samo žuti karton, a samo deset minuta kasnije upravo je on bio strijelac za Real.

Vili Orban je uspio izjednačiti nekoliko minuta kasnije, ali  Lajpcig nije uspio proći dalje.