OSMINA FINALA

Nastavlja se borba za četvrtinu finala Lige prvaka: Večeras saznajemo nova dva putnika

U mečevima koji počinju od 21 sat, sastaju se Arsenal i Porto, te Barcelona i Napoli

Liga prvaka: Dva sjajna meča. PlatformaX

R.Kapetanović

12.3.2024

Duelima u Barceloni i Londonu, saznat ćemo nova dva putnika u četvrtinu finala LIge prvaka.

Do sada su svoje mjesto u četvrtini finala zauzeli PSG, Bajern, Real Madrid i Mančester siti.

Sudar Barce i Napolija

Večeras od 21 sat u Barceloni, vodit će veliku bitku domaćin i Napoli. Prvi meč između ove dvije ekipe odigran u Napulju, završio je rezultatom 1:1.

Treba naglasiti da klub iz Katalonije već četiri godine čeka na prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Pred meč s Napolijem, Ćavi (Xavi) ima velikih problema u veznom redu s obzirom na to da ne može računati na povrijeđene Gavija i Pedrija.

Na njihovo mjesto se očekuju Andreas Kristensen (Christensen) i Žoao Kanselo (Joao Cancelo).

S druge strane, Napoli će imati sve igrače na raspolaganju, te je sigurno da će svi ljubitelji fudbala uživati u meču iz Katalonije.

Porto u Londonu s golom prednosti

Drugi večerašnji meč igrat će se u Londonu, gdje će Arsenal dočekati portugalski Porto.

Arsenal u posljednjih devet utakmica ima čak osam pobjeda, a jedini poraz im je nanio upravo Porto u prvom meču osmine finala. Prije sedam dana Portugalci su slavili sa 1:0 i branit će tu prednost u Engleskoj.

Portugalci se nadaju prolazu, te uz partiju koju su pružili u prvom meču imaju velike šanse za prolaz.

Porto ne zna za poraz od 12. februara, ali bez obzira na sve portugalskog predstavnika čeka izuzetno težak meč u Londonu.

Oba večerašnja meča za sve ljubitelje Lige prvaka počinju u 21 sat, uz direktne TV prijenose na Arena Sportu.