ŠPANSKI STRUČNJAK

Ćavi nakon pobjede i izbacivanja Napolija: "Prozvali su nas budaletinama Lige prvaka"

Barcelona je pobjedom na svom terenu 3:1 nad Napolijem prošla u četvrtinu finala Lige šampiona

Ćavi: Nakon četiri godine odveo Barcu u četvrtinu finala. PlatformaX

R. K.

13.3.2024

Fudbaleri Barcelone prethodne noći, savladali su na domaćem terenu ekipu Napolija rezultatom 3:1.

Barcelona je tom pobjedom prošla u četvrtinu finala Lige prvaka sa ukupnih 4:2 iz oba susreta.

Prvi susret Napolija i Barcelone odigran u Napulju, a završio je 1:1.

Tim trenera Ćavija Hernandeza (Xavi) rano je zabila dva gola. Prvi pogodak na susretu postigao je Fermin Lopez u 15. minuti.

Rafinja (Raphinha) je dvije minute kasnije pogodio stativu, a Žoao  Kanselo (Joao Cancelo) je pogodio za 2:0.

Goste u život je vratio Amir Rahmani golom u 30. minuti, ali je Robert Levandonski (Lewandowski) završio posao golom u 83. minuti.

Nakon utakmice trener Ćavi je govorio o pritisku na fudbalere, te otkrio kako je motivisao svoje igrače.

- Prevelik je pritisak na igračima. Jučer su nas novinari koji se predstavljaju kao Barcini navijači prozvali budaletinama Lige prvaka i napisali da ću izletjeti na ulicu ako izgubim. Rekao sam igračima da nije tako ozbiljno i da niko neće umrijeti ako izgube - rekao je španski stručnjak.