EVROPSKA LIGA

Milan siguran i u Pragu, Vest Hem demolirao Frajburg

"Čekićari" su izgubili u prvom susretu, ali su u drugom pobijedili s visokim rezultatom

Detalj sa utakmice Milan - Slavija Prag - Avaz
+2

14.3.2024

Fudbaleri Milana su pobijedili prašku Slaviju rezultatom 3:1 u uzvratnom duelu osmine finala Evropske lige i tako osigurali plasman ukupnim rezultatom 7:2.

Ključni detalj desio se u 20. minuti kada je Holeš dobio crveni karton, nakon čega je "Rosonerima" bio znatno olakšan posao.

Već do poluvremena su vodili s tri gola razlike, a strijelci su bili Pulišić, Loftus-Čik (Cheek) i Leao.

Jurasek je do kraja susreta uspio postići počasni pogodak za Slaviju, ali više od toga nisu mogli.

Također, vrijedi istaći visoku pobjedu Vest Hema nad Frajburgom. "Čekićari" su izgubili u prvom susretu 1:0, ali su u drugom pobijedili s visokih 5:0.

Pogađali su Kudus dva puta, te Paketa, Boven i Kresvel po jednom.

U preostalim susretima u ovom terminu Benfika je prošla Rendžers (ukupni rezultat 3:2), te Marsej, koji je bio bolji od Viljareala (5:3).