Ukrajina nakon preokreta slavila protiv Islanda i plasirala se na Euro

Ukrajina će u grupu E sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom

Ukrajina: Velika pobjeda. AP

26.3.2024

Fudbalska reprezentacija Ukrajine plasirala se na Evropsko prvenstvo nakon što je bila bolja od selekcije Islanda rezultatom 2:1.

Sjajna utakmica viđena je u poljskom Vroclavu, gdje je Ukrajina igrala "domaći" meč.

Međutim, nije sve počelo tako dobro za Ukrajince. Naime, Albert Gudmundson (Gudmundsson) doveo je Island u vodstvo u 30. minuti.

Ukraine 0-[1] Iceland-Gudmundsson 29'
byu/Chelseatilidie insoccer

Sjajni napadač postigao je četvrti gol u posljednje dvije utakmice, a ovaj je bio posebna ljepotica. Naime, pogodio je s preko 20 metara nakon što je izbacio svog protivnika sjajnim potezom.

Međutim, Islanđani, kao i BiH, nisu uspjeli izdržati s prednošću protiv Ukrajine.

Na startu drugog dijela susreta, Viktor Cigankov (Tsygankov) je pogodio za poravnanje nakon sjajno istrčanog kontranapada i solo prodora.

Gol pogledajte OVDJE

Potpuni preokret donio je Mihajlo Mudrik, krilni napadač ukrajinske reprezentacije, u 84. minuti susreta.

Fudbaler Čelzija je ostao sam na ivici šesnaesterca i u centimetar preciznim udarcem je pogodio za erupciju slavlja domaćih igrača, ali i prisutnih navijača.

Gol Ukrajine za prolazak na Euro pogledajte OVDJE.

Ukrajina će u grupu E sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.