Tok utakmice / Željezničar - Velež 0:1

S utakmice na Grbavici - Avaz
+5

29.3.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 24. kola Wwin lige BiH koju na Grbavici od 20 sati igraju fudbaleri Željezničara i Veleža.

Željezničar - Velež 0:1 (Halilović 54')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

85' - Sami finiš utakmice.

80' - Tenzije na terenu, na kraju su požutjeli Mekić na jednoj i Suljić na drugoj strani.

75' - Dvostruka izmjena kod domaćih. Boljević i Amoah su van igre, a u igri su Štilić i Haračić.

65' - Mekić je pokušao sa distance, ali Hadžikić je bio na visini zadatka.

59' - Mijenja Akrapović, na teren je poslao Mekića umjesto Cavnića.

54' - GOOOOOOOOOL! Dino Halilović postiže gol za vodstvo Veleža, ovo mu je prvi pogodak u dresu "Rođenih".

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo promjena na odmoru.

S večerašnje utakmice. N. Šaljić / Avaz

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut sudijske nadoknade u prvom dijelu.

40' - Boljević je zaprijetio iz prekida, ali otišlo je to pored gola gostiju.

34' - Najbolja šansa! Pršeš je poklonio loptu Krpiću, ovaj je uposlio Radovca koji šutira lijevom nogom, ali odlično je intervenisao Hadžikić.

32' - Javnu opomenu dobio je i Radovac.

27' - Sada je Šturm požutio u gostujućem sastavu.

23' - Prvi žuti karton na večerašnjem susretu zaradio je Galić.

S utakmice na Grbavice - Avaz
Sve spremno za utakmicu - Avaz
+1

22' - Prva šansa za Velež! Haskić je ostavio povratnu loptu Suljiću koji s ruba šesnaesterca šutira preko gola.

18' - Vehabović ne može nastaviti utakmicu. Mijenja ga Dino Halilović.

14' - Kratki prekid utakmice, ukazuje se pomoć Veležovom Edi Vehaboviću. Nezgodno se prizemljio nakon duela s Krpićem.

11' - Prva prilika za domaće! Drljo je centrirao s lijeve strane, Krpić je bio najviši u skoku, ali nije dobro šutirao. Lopta je otišla visoko preko gola.

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica na Grbavici!

Treneri obje ekipe Bruno Akrapović i Dean Klafurić odredili su početne sastave.

Željezničar: Muftić, Cavnić, Cocalić, Drljo, Mijić, Boljević, Galić, Amoa, Selimović, Radovac i Krpić.

Velež: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Suljić, Lohan, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović i Gholami.

Glavni sudija utakmice je Elvedin Topuzović iz Tuzle, pomoćnici su Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva i Arnel Novalič iz Doboja.

Željezničar ovaj susret dočekuje sa pretposljednjeg mjesta s 23 boda, dok je Velež 3. tim lige s 39 bodova.

- Očekujemo poslije pauze jednu interesantnu utakmicu protiv ekipe koja je bila u krizi, ali su izašli iz nje zahvaljujući posljednjoj pobjedi.

Nas čeka jedna teška utakmica protiv ekipe koja zna iznijeti loptu, koja zna šta radi, taktički igraju ofanzivan nogomet na što mi treba da pariramo ofanzivom tako da se nadam da će za nas biti uspješna utakmica iako imamo mnogo problema kako sastaviti ekipu - rekao je Akrapović u najavi utakmice.