PRVI STRIJELAC "CVAJTE"

Kako igra Haris Tabaković: Ludnica u Njemačkoj, "Zmaj" dao dva gola u dvije minute

Prvo je u 54. pogodio za 2:3, a samo minut kasnije je realizovao penal hirurški preciznim udarcem

Tabaković: Spašava Hertu. Platforma X

30.3.2024

Fudbaleri Herte remizirali su s Ninbergom u sjajnom meču 27. kola 2. Bundeslige (3:3), a briljirao je bh. reprezentativac Haris Tabaković koji je dao dva gola.

Ninberg je vodio s 3:1, a onda je u razmaku od dvije minute Haris Tabaković postigao dva gola.

Prvo je u 54. glavom pogodio za 2:3, a samo minut kasnije je realizovao penal hirurški preciznim udarcem.

Prvi gol pogledajte OVDJE, a drugi na ovom LINKU.

Tabaković je s ova dva pogotka došao do cifre od 17 golova u 2. Bundesligi, te se izjednačio s Kristosom Colisom (Christos Tzolis) na čelu liste strijelaca.

Inače, Ninberg je poveo u 14. preko Uzuna, a Šlajmer (Schleimer) je povisio na 2:0 u 33. minuti. Vinkler je pred odlazak na odmor smanjio na 1:2.

Uzun je u 47. minuti povisio na 1:3, a onda je na scenu stupio sjajni Tabaković.

Herta je osmoplasirana ekipa lige s 38 bodova, dok je Ninberg dva mjesta ispod s bodom manje.