FRANCUSKI NAPADAČ

Slika govori više od hiljadu riječi: Mbape još jednom nagovijestio odlazak?

U posljednjih sedam ligaških susreta samo jedan odradio u punoj minutaži i to u susretu protiv Monpeljea

Kilijan Mbape. AP

R. K.

1.4.2024

Francuski napadač Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) ponovo nije odigrao svih 90 minuta za svoj PSG.

Zvijezda "Svetaca" je zamijenjena u 65. minuti u trijumfu u derbiju protiv Marseja (2:0), te je tako nastavio jedan čudan niz.

Naime, od početka ove godine Mbape se često susreće sa ranim izlascima s terena. Dokaz tome je i činjenica da je u posljednjih sedam ligaških susreta samo jedan odradio u punoj minutaži i to u susretu protiv Monpeljea, kojem je zabio tri i asistirao za još jedan pogodak u visokoj pobjedi.

Naravno, sve je to posljedica njegove odluke da ne produži saradnju sa PSG-om, te sloboda koju će imati nakon ove sezone u izboru svog novog kluba.

Prvo ime je madridski Real, ali ne otpisuju se ni još neke druge destinacije za superzvijezdu svjetskog fudbala.

Mbape je nakon ovog susreta objavio fotografiju, na kojoj po jakoj kiši napušta teren, dok u desnoj ruci drži kapitensku traku kluba. Uz fotografiju nije priložio nikakav opis.

Njegova objava je i tema kojom se bave mediji, pa je "As" objavio tekst u kojem se pita šta je Mbape htio reći ovom objavom.

Kilijan Mbape je u Pariz stigao iz Monaka 2018. godine, a postigao je preko 200 golova u svim takmičenjima za PSG.