PRVE UTAKMICE

Danas na rasporedu polufinalni mečevi Kupa BiH: Borac gostuje u Hercegovini, Sloga dočekuje aktuelnog prvaka

Široki Brijeg će dočekati Borac od 15 sati i 30 minuta, dok će Sloga i Zrinjski igrati od 18 sati

Detalj sa utakmice Zrinjskog i Sloge Meridian. HŠK Zrinjski

R.Kapetanović

3.4.2024

U srijedu 3. aprila na rasporedu su prvi mečevi polufinala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Široki protiv "Banjalučana"

Prvi meč igrat će se na jugu BiH, gdje će domaćin dočekati Borac iz Banja Luke.

Ekipa Širokog Brijega je u polufinale prošla nakon odlične dvije utakmice protiv Veleža (2:1, 3:2), dok je Borac izbacio Sarajevo, nakon onih incidenata na stadionu Koševo (0:0, 2:1).

Domaćin u ovaj meč ulazi nakon može se reći "šarene" forme, gdje u posljednjih pet mečeva imaju tri pobjede i dva poraza.

S druge strane, "Banjalučani" u Široki dolaze s četiri pobjede u pet posljednjih mečeva, uz poraz od Zrinjskog u prošlom kolu WWin lige BiH.

Kada je riječ o posljednje tri međusobne utakmice ove dvije ekipe, Borac ima sve tri pobjede.

"Dobojlije" protiv "Plemića"

Drugi meč polufinala igrat će Sloga Meridian i Zrinjski.

Sloga je u polufinalu Kupa BiH završila nakon pobjede nad Posušjem u četvrtini finala, dok je Zrinjski savladao Jedinstvo iz Bihaća.

"Dobojlije" u ovaj meč ulaze s tri pobjede, jednim remijem, te jednim porazom iz posljednjih pet mečeva.

S druge strane, Zrinjski u posljednjih pet mečeva ima isti učinak kao i Sloga, s tim da je Zrinjski na teškom gostovanju u Banjoj Luci pobijedio Borac u prošlom kolu WWin lige BiH.

Meč u Širokom između Širokog Brijega i Borca počinje od 15 sati i 30 minuta, dok će meč između Sloge Meridian i Zrinjskog početi u 18 sati.