Zrinjski deklasirao Zvijezdu 09 i nastavio potjeru za Borcem

Zrinjski je drugoplasirani sa 52 boda, što je sedam manje od lidera Borca

Zrinjski: Riješili posao u prvom dijelu. HŠK Zrinjski

8.4.2024

Fudbaleri Zrinjskog su u posljednjem susretu 25. kola Wwin lige BiH slavili na domaćem terenu protiv Zvijezde 09 rezultatom 4:0.

"Plemići" su iskoristili to što je prvoplasirani Borac remizirao sa Veležom (1:1), te su im prišli na samo sedam bodova.

Pobjedu su osigurali već u prvom dijelu. Ćuže je načeo goste u 8. minuti, da bi sedam minuta kasnije udvostručio prednost.

Nemanja Bilbija je postigao treći gol na susretu, a upravo je on postigao i finalni pogodak na susretu za konačni rezultat. Povremenom reprezentativcu BiH su to bili 18. i 19. pogodak u sezoni i on je najbolji strijelac, a sada ga skoro pa i nema ko ugroziti s obzirom da se drugi na toj listi, Dejan Vidić teško povrijedio.

Što se tabele tiče, Zrinjski je drugoplasirani sa 52 boda, što je sedam manje od lidera Borca.

S druge strane, Zvijezda je posljednja na tabeli sa svega 17 osvojenih bodova.