DERBIJI NISU RAZOČARALI

Dva spektakla u Ligi prvaka: Šest golova u Madridu, četiri u Londonu, odluke padaju u revanšima

Dva sjajna susreta odigrana su u utorak u okviru najelitnijeg takmičenja

Detalj sa utakmice Real Madrid - Mančester siti - Avaz
+1

9.4.2024

Fudbaleri madridskog Reala i Mančester sitija remizirali su u spektakluranom duelu četvrtfinala Lige prvaka. Rezultat na kraju meča glasio je 3:3.

Poveo je Mančester siti već u 2. minuti, kada je Bernardo Silva na zaista sjajan način prevario golmana Lunjina iz slobodnog udarca i donio prednost "Građanima".

Međutim, to je samo "zagrijalo" fudbalere Reala, koji su izjednačili preko Kamavinge (Camavinga) deset minuta kasnije, nakon što je njegov udarac na putu ka golu Ruben Dias preusmjerio i tako prevario golmana Ortegu.

Samo dvije minute kasnije erupcija slavlja na Bernabeu. Rodrigo (Rodrygo) je pobjegao čuvarima, defanzivac Akanđi (Akanji) ga sustigao, ali nije uspio zaustaviti. Brazilac je šutirao kroz noge defanzivca i pored golmana Ortege za veliki preokret.

U nastavku, nakon preokreta, bio je opasniji Real, koristili su brzinu krila i napadali rupe.

U 42. minuti je Vinisijus Žunior (Vinicius Jr). imao priliku ponovo da poveća, ali nije uspio pogoditi.

Prijetili su "Kraljevi" i bili opasniji na početku drugog dijela preko Belingema i Vinisijusa, ali nije to bilo dovoljno za novo vodstvo.

Propuštene prilike kaznio je Siti u 66. minuti.

Tada je Fil Foden (Phil) iskoristio malo prostora što je imao i pogodio sa ivice šesnaesterca za novo izjednačenje.

Samo pet minuta kasnije, novi preokret na susretu. Joško Gvardiol je loše prihvatio loptu, ali mu je to otvorilo priliku da sjajno šutira i matira Lunjina.

Međutim, nisu se "Kraljevi" predavali. Sjajni Federiko Valverde je u susretu punom golčina postigao još jednu. Sjajan ubačaj je ispratio sa desne strane i volej udarcem matirao nemoćnog Ortegu.

Detalj sa utakmice Arsenala i Bajerna. AP

U drugom susretu remizirali su Arsenal i Bajern Minhen u Londonu rezultatom 2:2.

Poveo je Arsenal preko Bukaja Sake (Bukayo) u 12. minuti, a udarac engleskog napadača pogodio je igrača na putu i prevario Nojera (Neuer).

Bavarcima je poravnanje donio Serž Gnabri (Serge Gnabry) šest minuta kasnije, da bi potpuni preokret Bajernu donio Heri Kejn (Harry Kane) svojoj staroj žrtvi.

Engleski napadač je pogodio sa bijele tačke.

Arsenal je poravnao u finišu susreta, nakon sjajnog driblinga Gabrijela Žesusa (Jesus), a pogodio je Trosar (Trossard) za Topnike.

Revanši ova dva susreta su 17. aprila, a sigurno je da će nas očekivati dva spektakla, ako je suditi po prvim mečevima.