BRAVO, MAJSTORE!

Video / Nezaustavljiv je: Džeko sjajno pogodio, ovo mu je 20. gol za Fenerbahče u prvenstvu

Igrao se 48. minut susreta kada je Edin savladao starog poznanika Salvatorea Sirigua, golmana Karagumruka

Džeko: Prvi strijelac lige. Platforma X

14.4.2024

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Fenerbahčea Edin Džeko došao je do svog 20. pogotka u turskoj Superligi.

Džeko je danas u 32. kolu Superlige pogodio na gostovanju kod Karagumruka. Igrao se 49. minut susreta kada je Edin savladao starog poznanika Salvatorea Sirigua, golmana Karagumruka, za 1:1.

Edin se ovim pogotkom dodatno osamio na vrhu liste strijelaca, ima dva gola više od Maura Ikardija (Icardi) koji je 18 puta tresao mrežu u Turskoj ove sezone.

Inače, od prve minute za Fenerahče protiv Karagumruka igrao je i Rade Krunić koji je zamijenjen na poluvremenu.