PRVENSTVO BIH

Nastavlja se agonija Željezničara: Poraz u Posušju i nastavak grčevite borbe za opstanak

Posušje je slavilo rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Vinko Rozić u 14. minuti utakmice.

Željezničar - Avaz
Di. R.

19.4.2024

Susret 27. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između HNK Posušja i FK Željezničara odigran je danas.

Posušje je povelo u 14. minuti susreta kada se Vinko Rozić dobro snašao i pogodio nakon asistencije Luke Lučića.

Nekoliko minuta nakon vodećeg gola, glavni arbitar Džemidžić pokazuje direktan crveni karton Lučiću i svira penal za ekipu Željezničara.

Željo je tako dobio veliku priliku za ekspresni povratak u meč ali Sulejman Krpić nije iskoristio najstrožu kaznu u 17. minuti utakmice. Šutirao je po sredini gola ali je golman domaće ekipe Marko Galić bio dobro postavljen i bez problema je otklonio opasnost.

U nastavku je Željezničar imao veći posjed lopte i pokušavao je iskoristiti igrača više na terenu, no bez uspjeha. Gostujuća ekipa nije ozbiljnije ugrozila gol Posušja do kraja utakmice.

Nakon 27. kola Wwin lige BiH, Željezničar nastavlja grčevitu borbu za opstanak, zajedno sa ekipama Tuzle Siti i Igmana iz Konjica. Oni imaju po 27 bodova a Igman ima utakmicu manje.