ENGLESKA

Liverpul se oporavio od šoka, te nastavio utrku za titulu u Premijer ligi

S današnje utakmice. AP

21.4.2024

Fudbaleri Liverpula osvojili su tri boda na gostovanju kod Fulama u sklopu 34. kola engleske Premijer lige i tako ostali u utrci za titulu (3:1).

Liverpul je poveo u 32. minuti kada je Trent Aleksander-Arnold (Alexander-Arnold) fantastično pogodio iz slobodnog udarca. Međutim, domaćin se nije predavao, pa je Timoti Kastanj (Timothy Castagne) u nadoknadi prvog dijela vratio stvari na početak.

Osam minute igre u nastavku bilo je potrebno za novi gol, a prednost "Redsima" vratio je Rajan Gravenberg (Ryan Gravenberch). Pitanje pobjednika riješio je Diogo Žota (Jota) golom u 72. minuti.

Liverpul je na diobi 1. mjesta s Arsenalom s 74 osvojena boda, dok Siti ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Podsjetimo, Liverpul je u četvrtak ispao u četvrtfinalu Evropa lige od Atalante. Ostvario je pirovu pobjedu u Bergamu od 1:0 i ispao zbog poraza u prvom susretu (3:0).