KRPIĆ JUNAK PLAVIH

Željezničar pobijedio Široki Brijeg i pobjegao iz zone ispadanja

Tim s Grbavice u narednom kolu gostuju GOŠK-u, dok će Široki Brijeg dočekati Borac

S večerašnje utakmice - Avaz
+4

23.4.2024

Fudbaleri Željezničara trijumfovali su protiv Širokog Brijega u meču 28. kola Wwin lige rezultatom 1:0.

Utakmica je počela sjajnom prilikom za Nedima Mekića, ali veznjak Željezničara nije pogodio u 5. minuti iz izgledne pozicije nakon asistencije Žozefa Amoe (Joseph Amoah).

Prvo poluvrijeme je, izuzev te prilike, proteklo bez velikih uzbuđenja, a na startu drugog vidjeli smo jedini gol na ovoj utakmici.

Igrao se 48. minut kada je Sulejman Krpić ispratio centaršut Stefana Radinovića i pogodio za oduševljenje domaćih navijača.

Mogao je Željezničar ovjeriti pobjedu ranije, ali je bomba Samira Radovca iz 74. minute prozujala iznad prečke gostujućeg gola.

Širokobriježani su četiri minute kasnije postigli pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. U 83. su tražili penal, reklamirajući igranje rukom Vahida Selimovića, ali sudija Aleksandar Njegomirović nije pokazao na bijelu tačku.

Željezničar je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja, sada je 9. s 30 bodova, dok je Široki Brijeg dvije pozicije iznad s pet bodova više.

Plavi s Grbavice u narednom kolu gostuju GOŠK-u, dok će Široki Brijeg dočekati Borac.