ENGLESKA

Gvardiol kao da je napadač: Siti savladao Fulam i pobjegao na prvu poziciju

Mančester Siti ima 85 bodova i nalazi se na prvom mjestu dva kola prije kraja prvenstva

Slavlje Sitija. Facebook / Manchester City

Di. R.

11.5.2024

Mančester Siti je u okviru 37. kola Premijeršipa savladao ekipu Fulama rezultatom 3:0 i tako zauzeo prvo mjesto na tabeli.

Siti želi četvrti put zaredom osvojiti titulu prvaka Engleske i danas su napravili veliki korak u tom pravcu.

Od samog početka su bili bolja ekipa i nisu morali dugo čekati na prvi pogodak. Igrala se 13. minuta kada je Joško Gvardiol pogodio na asistenciju Kevina De Brujnea (De Bruyne).

Siti je nastavio sa terenskom dominacijom ali do kraja prvog poluvremena više nije bilo promjene rezultata.

Sljedeći gol smo vidjeli u 59. minuti susreta kada je Foden sjajno pogodio za 2:0.

Nakon toga je Siti nastavio napadati gol Fulama, pa je u 71. minuti Gvardiol opet pogodio i povećao prednost Sitija na 3:0.

U 96. minuti je Diop bio nespretan u kaznenom prostoru i napravio je penal.

Diop je dobio i crveni karton a Alvarez je bio precizan sa bijele tačke i tako postavio konačan rezultat ove utakmice 4:0.

Mančester Siti ima 85 bodova i nalazi se na prvom mjestu dva kola prije kraja prvenstva. Arsenal je odmah iza njih sa dva boda manje.

Arsenal svoju utakmicu igra sutra protiv Mančester junajteda.