Pišu historiju: Bolonja preko šampiona stigla nadomak Lige prvaka

Bolonja na dva kola do kraja ima 67 bodova

Platforma X

E. T.

11.5.2024

Nikada u historiji Bolonja nije igrala u Ligi šampiona, sada hoće - tim Tijaga Mote je u derbiju 36. kola Serije A savladao branioca titule Napoli na stadionu "Dijego Armando Maradona" 2:0 i sada samo čudom može da padne ispod 5. mjesta, koje vodi u elitu.

"Rosoblu" je sve dileme na jugu Italije riješio već na startu, jer je Den Endoje pogodio u 9. minutu, a Štefan Poš u 12. povisio na 2:0.

Napoli je od tada napadao, imao nekoliko velikih šansu, ali nijednu nije iskoristio. Najveću je propustio Mateo Politano u 21. minutu, kada mu je Federiko Ravalja odbranio penal.

Bolonja na dva kola do kraja ima 67 bodova, sedam više od petoplasirane Atalante i šestoplasirane Rome, koje imaju dva, odnosno meč manje.