Tuzlaci pretrpjeli domaći poraz: De Souza odlučio u Mejdanu

Vukašin Rakocija sa sedam golova bio najefikasniji kod Banjalučana

Gosti vodili cijelim tokom meča. A. Bajrić

E. J. / Avaz.ba

23.2.2020

U derbiju 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše u dvorani Mejdan u Tuzli, domaća Sloboda je poražena od banjalučkog Borca rezultatom 27:29 (12:13). Banjalučani su vodili od početka do kraja, sredinom drugog poluvremena i sa šest golova razlike (20:14).

Tuzlaci su u 53. minuti golom Emira Suhonjića smanjili na 23:25, zatim su imali napad za novo smanjenje, ali su brzopleto izgubili loptu, prenosi Fena.

Nakon toga su Banjalučani otišli na 28:24, što je za domaće bilo nedostižno, iako su u 58. minuti ponovo smanjili na dva gola razlike (26:28). Sve dileme je riješio Giljerme de Souza (Guilherme) postigavši pogodak za vrijednu pobjedu gostiju.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao osam golova, dok su po pet imali Jovan Talevski, Arnad Hamzić i Sedžad Abdurahmanović. Najefikasniji u ekipi Borca bili su Vukašin Rakocija sa sedam, te Bojan Rađenović, Miloš Nježić i De Souza sa po četiri pogotka.