Poznati parovi polufinala Svjetskog prvenstva u Egiptu

Fabregas: Pivot reprezentacije Francuske. AFP

A. M.

27.1.2021

Rukometaši Francuske pridružili su se selekcijama Danske, Švedske i Španije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Egiptu.

"Trikolori" su savladali Mađarsku nakon preokreta i produžetaka rezultatom 35:32.

Francuzi su veoma loše ušli u meč i vrlo brzo imali šest golova zaostatka. Sredinom prvog dijela dodali su gas, smanjili zaostatak, ali na pauzu otišli s dva gola zaostatka (12:14).

Na početku drugog poluvremena igralo se oprezno na obje strane, a u 40. minuti Francuzi su prvi put poveli na utakmici.

Činilo se da će tri gola prednosti Francuzima biti dovoljna, međutim, Mađarska je uzvratila, ponovo izjednačila, odbranila se u završnici i uvela meč u produžetke koje su u svoju korist riješili Francuzi i domogli se polufinala.

Najbolji u redovima Francuske bio je kapiten Gigu sa šest golova, pet je postigao Deska, a četiri Remili. Kod Mađarske najviše pogodaka je dao Banhidi, šest.

Francuska će u polufinalu snage odmjeriti sa selekcijom Švedske, dok će se drugi finalista Svjetskog prvenstva tražiti u duelu Danske i Španije.