Gajgeru pobjeda na Planici, održana samo jedna serija

Zbog problema sa vjetrom održana je samo jedna serija skokova

Karl Gajger. AFP

A. M.

26.3.2021

Nijemac Karl Gajger (Geiger) pobijedio je na takmičenju Svjetskog kupa u ski letovima na slovenačkoj Planici.

Zbog problema sa vjetrom održana je samo jedna serija skokova, a Gajger je pobijedio skokom od 232 metra i sa 237,3 boda.

Drugo mjesto zauzeo je jučerašnji pobjednik Japanac Rjoju Kobajaši (Ryoyu Kobayashi) sa skokom od 231 metra, kao i sa 227,7 bodova, dok je treće mjesto pripalo domaćem takmičaru Boru Pavlovčiču, koji je skočio 227,5 metara i osvojio 225,2 boda.

Osvajač Velikog kristalnog globusa u ovoj sezoni Norvežanin Halvor Egner Granerud zauzeo je 18. mjesto na današnjem takmičenju.

U plasmanu ski letova jedno takmičenje prije kraja, vodi Kobajaši sa 180 bodova, drugi je Gajger sa 160 bodova, a treći je Nijemac Markus Ajzenbihler (Marcus Eisenbichler) sa 112 bodova.

Na tabeli generalnog plasmana Granerud na prvom mjestu ima 1.557 bodova, drugi Ajzenbihler ima 1.130 bodova, dok je treći Poljak Kamil Stoh (Stoch) sa 944 boda.

Posljednje takmičenje u sezoni Svjetskog kupa u pojedinačnoj konkurenciji bit će održano u nedjelju.