RUKOMET

Borac i Izviđač izjednačeni na vrhu tabele: U nedjelju odluka o tituli

Kvalitetni smo, ali moramo biti fokusirani, da svaki minut proveden na terenu damo svoj maksimum i onda bi utakmica mogla ići u našu korist – rekao je trener Izviđača Toni Čolina

Izviđaču osim pobjede dobro došao trijumf od najmanje dva gola razlike. RK Izviđač

Piše: Er. B.

7.5.2021

Rukometaši Boraca i Izviđača su u okviru 26. kola Premijer lige upisali sigurne pobjede protiv Lokomotive, odnosno Sloge (GV), uoči njihovog međusobnog okršaja u nedjelju (16.30 sati), koji će dobrim dijelom odlučivati o novom prvaku Bosne i Hercegovine.

Četvrti meč

Bit će to četvrti meč dvije ekipe ove sezone. Banjalučani su dobili prvu utakmicu sa 24:23 u prvenstvu jesenas, dok su u četvrtfinalu Kupa nedavno oba puta uspješniji bili Ljubušaci (34:31 i 34:30).

- Nadam se da ćemo biti koncentrirani kao svaku utakmicu, da ćemo biti pravi. Ona pobjeda u Kupu apsolutno ništa ne znači, ovo su nove karte. Kvalitetni smo, ali moramo biti fokusirani, da svaki minut proveden na terenu damo svoj maksimum i onda bi utakmica mogla ići u našu korist – rekao je trener Izviđača Toni Čolina.

U slučaju jednakog broja bodova na kraju, gleda se međusobni susret, tako da bi Izviđaču osim pobjede dobro došao trijumf od najmanje dva gola razlike kako bi anulirali minus od 24:23 iz Banje Luke.

Poredak i rezultati

Poredak: 1. Borac 44 boda, 2. Izviđač 44, 3. Sloga (D) 39, 4. Sloboda 36, 5. Vogošća 35, 6. Konjuh 34, 7. Gračanica 31, 8. Krivaja 29…

Rezultati 26. kola: Konjuh – Slavija 10:0, Iskra – Gračanica 26:26, Sloboda – Maglaj 37:25, Krivaja – Derventa 45:28, Bosna – Vogošća 26:27, Sloga (D) – Leotar 37:28, Borac – Lokomotiva 41:15, Sloga (GV-U) – Izviđač 22:27.