Serena Vilijams preko sunarodnice do osmine finala

Legendarna teniserka slavila sa dva identična seta (6:4, 6:4)

Vilijams: Trenutno 8. na WTA listi. TWITTER

4.6.2021

Legendarna američka teniserka Serena Vilijams (Williams) izborila je osminu finala Rolan Garosa pobjedivši sunarodnicu Danijel Kolins (Danielle Collins) sa 2:0 u setovima. Oba seta okončana su identičnim rezultatom, po 6:4 u korist trenutno 8. teniserke svijeta.

Borba Serene i trenutno 50. teniserke na WTA listi trajala je sat i pol. Iako Vilijams nije briljirala, odigrala je dobro u ključnim trenucima duela. Prvi set je riješila brejkom u 7. gemu, dok su se u drugom setu smjenjivali brejkovi. Kolinsova je odlično otvorila drugi set, povela sa 4:1, ali je onda Serena ušla u seriju i sa pet vezanih gemova osvojila drugi set.

Na putu do četvrtfinala legendarnoj teniserki stoji Elena Ribakina (Rybakina), trenutno 22. teniserka svijeta.