Portugal nakon velikog preokreta u finalu Evropskog prvenstva

Španija prokockala vodstvo od 2:0

Polufinalni susret između Portugala i Španije. AFP

I. Ć.

4.2.2022

Futsal reprezentacija Španije doživjela je "bolan" poraz u drugoj polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva protiv selekcije Portugala (2:3).

Španija je u ovaj meč ušla kao favorizovana selekcija, stigla je do prednosti u uvodnim minutama susreta kada je Raul Gomez bio siguran realizator.

Igrao se 13. minut kada je Čino (Chino) udvostručio prednost španskih futsalera i činilo se da će do kraja susreta imati lakši posao od očekivanog za plasman u finale Evropskog prvenstva.

U nastavku susreta vidjeli smo mnogo bolje Portugalce. Prvo su preko Brune Koelja (Coelho) u 29. minuti smanjili prednost Španije na 2:1, da bi samo tri minute kasnije Ziki (Zicky) donio izjednačenje svom timu.

Strijelac drugog gola bio je uspješan realizator i u samom finišu utakmice, te na taj način donio veliku pobjedu Portugalcima.

Portugal će u finalu Evropskog prvenstva igrati protiv selekcije Rusije, koja je ranije danas pobijedila Ukrajince.