PEKING

Švedskim biatlonkama štafetno zlato

Srebrno odličje osvojila je ruska štafeta koja je za pobjednicama zaostala za 12 sekundi

Šveđanke nove olimpijske pobjednice. AFP

A. V.

16.2.2022

Švedske biatlonke nove su olimpijske pobjednice u štafeti te su srebru iz Pjongčanga dodale zlato osvojeno u nordijskom centru u Džangđakouu ujednačenim trkačkim i pucačkim nastupima Lin Person (Linn Persson), Mone Brorson (Brorsson) te sestara Hane (Hanna) i Elvire Oeberg.

Srebrno odličje osvojila je ruska štafeta koja je za pobjednicama zaostala za 12 sekundi, dok je bronzanu medalju osvojila Njemačka sa zaostatkom od 37.4 sekundi.

Za Švedsku je ovo prvo biatlonsko štafetno zlato u ženskoj konkurenciji.

U Kini su bez štafetnog odličja ostale Norvežanke pa je Marte Olsbu Rojseland (Roeiseland) ostala na tri zlata i jednoj bronzi uoči posljednje discipline, utrke sa zajedničkim startom na 12,5 km.