U UTRCI ŠTAFETE

Fantastična Alison Feliks osvojila 19. medalju na Svjetskim prvenstvima i oprostila se od atletike

Feliks rekla zbogom profesionalnoj atletici. TWITTER

M. K.

16.7.2022

Amerikanka Alison Feliks (Allyson Felix) (36) bronzom u štafeti osvojila je rekordnu 19. medalju na SP-u.

Ova medalja značila je i oproštaj legendarne atletičarke.

Alison je bila na pobjedničkom postolju na osam Svjetskih prvenstava i za jedno prvenstvo popravila rekord koji je prethodno dijelila s Kenijcem Ezekielom Kemboijem. Razmak između prve i posljednje medalje sada je 17 godina, a prije je bio 16 i u vlasništvu Španca Hesusa Angela Garsije (Jesusa Angela Garcije) u hodanju (1993.-2009.).

Do zlata Feliks nije mogla jer je Dominikanska Republika vodila gotovo cijelo vrijeme.

U ciljnoj ravnini posljednje predaje Fiordalizu Kofil (Cofil) je prestigla Amerikanka Kenedi Sajmon (Kennedy Simon) i izazvala oduševljenje gledatelja.

Kada se činilo da će SAD osvojiti prvo zlato, neumoljiva Kofil je u posljednjim metrima osigurala pobjedu Dominikancima s 3:09.82.