Vesprem slomio PSG, Hansen dominirao protiv Celja

Meč Dinamo Bukurešta i Magdeburga. EHF

S. S. / SK

15.9.2022

Kompletirana je većina mečeva prvog kola Lige prvaka za rukometaše, a u centru pažnje, kada je drugi dan u pitanju, bili su dueli između Vešprema i PSG-a, odnosno Olborga i Celja. Pobjedama su se radovale ekipe Vesprema i Olborga.

Vesprem je u velikom derbiju pobijedio PSŽ sa 36:34 (17:17). Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Vesprem je na krilima navijača uspio da pobjegne na 30:25, a zatim je čuvao stečeni kapital do kraja meča.

Lauge Šmit bio sjajan

Najefikasniji u sastavu Vesprema, bili su Rasmus Lauge Šmit sa 11, Omar Fati sa osam, odnosno Manuel Štrlek i Kentin Mahe sa po četiri gola. Petar Nenadić je postigao jedan. Denis Kristopans je postigao sedam, Kamil Sipržek šest, a Feran Sole Sala četiri gola za PSG.

Olborg je slavio protiv Celja sa 36:32 (20:17). Prevagu na tasu Olborga, koji je kontrolisao dešavanja na parketu od prvog do posljednjeg minuta, donijeli su Mikel Hansen sa 10, Feliks Klar i Kristijan Bjornsen sa šest golova. Kod Celja, Aleks Vlah je postigao osam, Gal Marguc sedam, a Tilen Strmljan pet golova.

Rezultati prvog kola

Grupa A: Zagreb – GOG 27:31, Vesprem – PSG 36:34, Dinamo Bukurešt – Magdeburg 28:30, Visla – Porto u toku.

Grupa B: Kil – Elverum 34:26, Kilce – Nant 40:33, Seged – Barselona 28:35, Olborg – Celje 36:32.