Pirova pobjeda "Zmajica" u revanšu protiv Grkinja

Naš tim na poluvrijeme je otišao sa pet golova prednosti - 14:9

Naš tim je bio blizu iznenađenja. RSBiH

Piše: G. Š.

5.11.2022

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Grčku u Cazinu (22:21), u revanšu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine. Međutim, to nije bilo dovoljno za prolaz, s obzirom na to Grkinje u prvom meču također u Cazinu slavile 23:21.

Marija Gudelj je u 19. minuti pogodila za 10:7, a ista igračica je dvije minute kasnije postigla gol za plus četiri (11:7). Kolašinac je potom pogodila za plus pet - 12:7.

Marija Gudelj je u 26. minuti realizuje sedmerac za 14:8, a propustili smo potom priliku da odemo na plus sedam. Naš tim na poluvrijeme je otišao sa pet golova prednosti - 14:9.

Grkinje su za devet minuta drugog dijela meča smanjile na dva gola zaostatka - 17:15. No, u 40. minuti Vrančić je vratila našu prednost na tri gola - 18:15. Gošće u 46. minuti stižu do izjednačenja - 18:18, ali je u 50. minuti naš tim ponovo imao dva gola prednosti - 20:18. Grkinje u 58. minuti smanjuju na 20:21, da bi u narednom napadu izjednačile na 21:21. Do kraja meča naš tim je postigao jedan gol za Pirovu pobjedu...