SVJETSKO PRVENSTVO

Hrvatska i Srbija u drugom krugu Svjetskog prvenstva u rukometu

Hrvati će nakon prolaska u drugu rundu takmičenja igrati sa Danskom, Bahreinom i Belgijom.

Hravtska u drugom krugu SP-a. Twitter

N.R.

17.1.2023

Rukometne reprezentacije Srbije i Hrvatske su večeras rutinskim pobjedama ovjerile plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva koje se igra u Švedskoj i Poljskoj.

Hrvatska je bez puno muke došla do pobjede nad selekcijom Maroka rezultatom 36:24, iako su Marokanci u 14. minuti imali prednost od pet pogodaka 4-9, Hrvatska je već do poluvremena okrenula rezultat 15-13, a u drugom dijelu pokazala svoju nadmoć.

Najbolji igrač Hrvatske u zadnjem nastupu u Jonkopingu bio je Luka Cindrić koji je postigao devet pogodaka. Marin Jelinić je postigao pet golova, a po triput su se u strijelce upisali Josip Šarac, Igor Karačić, Luka Šebetić, Ivan Martinović i Filip Glavaš. Dino Slavić je sakupio osam odbrana.

Kod Marokanaca su prednjačili Rezouki Rejida (Rezzouki Reida) Hićam El Hakimi i (Hicham El Hakimy) sa po pet pogodaka.

Selekcija Srbije također nije imala većih problema. Naše istočne komšije su slavile protiv Katara rezultatom 34:24.

U redovima Srbije Bogdan Radivojević je bio prvi strijelac sa sedam postignutih golova, dok je šest dodao Vukašin Vorkapić.

Srbi su prošli dalje u grupi zajedno s Njemačkom i Katarom, a u narednoj fazi čekaju ih dueli protiv Norveške, Nizozemske i Argentine.