SVJETSKO PRVENSTVO

Srbija izgubila od Norveške poslije preokreta: Sve su dalje od četvrtfinala

U prvom poluvremenu Srbija je u nekoliko navrata imala i po pet golova prednosti

Srbija doživjela težak poraz. Twitter

N. R.

19.1.2023

Rukometna reprezentacija Srbije večeras je doživjela poraz od selekcije Norveške sa 31:28, i vjerovatno su zapečatili sudbinu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu.

U prvom poluvremenu Srbija je u nekoliko navrata imala i po pet golova prednosti. Na pauzu reprezentacija Srbije je otišla sa plus tri.

Drugo poluvrijeme je bilo sasvim drugačije, golman Srbije Milosavljev je na početku drugog poluvremena imao par fenomenalnih odbrana, ali Norveška je odlučila da ubaci u brzinu više i krenula da postiže golove, redali su se kao na traci i Srbija to nije mogla da isprati.

Ovim porazom, Srbiji će trebati pravo čudo da bi se kvalifikovala u četvrtfinale.

Najefikasniji u redovima srbije bili su Orbović, Radivojević i Đorđić sa po pet golova, dok su na drugoj strani najbolji bili Sagosen i Bartold također sa pet golova.