Španija poslije nesvakidašnje drame prošla u polufinale SP

Norvežani pali nakon dvije serije produžetaka

Aleks Dušebajev: Najefikasniji kod Španije. AP

25.1.2023

Nesvakidašnjoj drami svjedočili smo u Sopotu u četvrtfinalnom duelu Svjetskog rukometnog prvenstva između Norveške i Španije.

Španci su slavili poslije dvije serije produžetaka s 35:34 i prošli dalje.

Tvrd meč, kao što se i očekivalo, završen je rezultatom 25:25 poslije regularnih 60 minuta.

Imali su Norvežani sve u svojim rukama, vodstvo od 25:24 i napad 20 sekundi do kraja, međutim, napravili su veliku glupost.

Sebastijan Barthold (Sebastian) je imao otvoren put prema golu, no odlučio je loptu vratiti unazad i sudije su Norveškoj uzele posjed. Lopta je došla do Danijela Dušebajeva koji je sa zvukom sirene zabio za produžetak.

U produžecima se igralo tvrdo i čvrsto, s malo golova, a golmani su držali svoje ekipe u životu.

Otišlo se u novih dva puta po pet minuta, a početak druge serije produžetaka bio je izrazito efikasan.

Junak Španije bio je Gonzalo Perez De Vargas, koji je zaključao gol.

Nakon što je Danijel Dušebajev pola minute prije kraja sjajnim golom s deset metara zabio za 35:34, De Vargas je novom odbranom odveo "Furiju" u polufinale.

Aleks Dušebajev (Alex) i Anhel Perez (Angel) su s po sedam golova bili najefikasniji kod Španije, dok su se kod Norveške istakli Kristijan Bjonrsen (Kristian) s devet i Sebastijan Barthold s osam golova.

Španija će u polufinalu igrati s aktuelnim prvakom Danskom.