Gračanica doživjela prvi poraz na domaćem terenu

Sloboda slavila u dvorani Luke

S večerašnjeg derbija: Azer Musić (Gračanica) u napadu. Foto: Amir Ahmeljić

H. Č.

4.2.2023

Sloboda iz Tuzle večeras je zasluženo slavila protiv Gračanice (25:28) u derbiju 16. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, odigranom u dvorani Luke.

Da će Gračanici ova utakmica biti potežak zalogaj, vidjelo se na samom početku, kada su Tuzlaci poveli s 3:0.

Gračanica se trgla, pa je rezultat u 14. minutu izjednačen na 5:5, ali je poluvrijeme ipak pripalo Slobodi (11:12).

U 19. minutu kapiten domaćih Omer Mehmedović dobio je drugo iskjučenje.

Pred sami kraj susreta, u 55. minutu, rezultat na semaforu je glasio 23:23. Brzopletim akcijama s dosta tehničkih grešaka, Gračanica je izgubila susret i ovo je njen prvi poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Po pet golova za Gračanicu postigli su Tufekčić, Mehmedčehajić i Azer Musić.

Mario Pavlak bio je daleko najbolji strijelac u redovima Sobode s devet golova, dok je Čičkušić dodao sedam.