KVALIFIKACIJE ZA EP

Reprezentacija BiH u rukometu slavila na gostovanju protiv Kosova

Reprezentaciju su predvodili Mladen Bošković i Senjamin Burić sa pet postignutih golova svaki

Rukometaši BiH slavili na gostovanju protiv Kosova. Screenshot

8.3.2023

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je kao gost protiv selekcije Kosova rezultatom 25:22 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. To je prvi trijumf u grupi i tako smo zadržali šanse da se plasiramo na Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija BiH je bila bolja u prvom poluvremenu i otišli smo na pauzu sa vodstvom pri rezultato 14:10. U drugom poluvremenu je uslijedio pad u igri, pa je Kosovo uspjelo preokrenuti na 17:16.

Naši rukometaši su ipak uspjeli da naprave veliku seriju od 7 golova i utakmicu su poslije toga uspjeli mirno privesti kraju.

Najefikasniji u našem timu bili su Mladen Bošković i Senjamin Burić sa pet golova, dok je Marko Panić postigao četiri.