EVROPSKO PRVENSTVO

Odbojkašice Turske osvojile Evropsko prvenstvo u odbojci: U finalu bile bolje od Srbije

Sudar dvije vanserijske ekipe prikazao nam je atomsku odbojku na obje strane terena

Turska: Evropske prvakinje. AP

3.9.2023

Odbojkašice Turske uspjele su osvojiti zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u velikom finalu protiv Srbije. Turkinje su slavile rezultatom 3:2, po setovima (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15) na meču koji je igran u Belgiji.

Igrala se atomska odbojka na obje strane terena i veoma dobra utakmica u sudaru dvije vanserijske ekipe.

Favorita je bilo nezahvalno prognozirati pred početak susreta, s obzirom da su obje selekcije odigrale besprijekoran turnir, izgubile tek po četiri seta i s pravom došle do finala.

Srbija je dva puta imala prednost u setovima i prednost u svakom setu koji su izgubile, ali je Melise Vargase povukla svoje saigračice do velike pobjede.