Rukometaši Vogošće "razbili" Čehe u 3. rundi Evropskog kupa

Bh. tim revanš dočekuje sa velikom prednošću

Detalj sa utakmice: Memić u akciji. RK Vogošća

26.11.2023

Rukometaši Vogošće pobijedili su češki Brno sa 30:23 u prvom meču 3. runde EHF Evropskog kupa.

U prvom poluvremenu je viđen zanimljiv rukomet u kojem se ni jedni ni drugi nisu uspjeli rezultatski odlijepiti. Prvi period igre završen je sa 13:13, a u nastavku su popularni „Vogeri“ odigrali sjajno i ostvarili visoku pobjedu uoči revanša.

Najefikasniji je bio Nikola Grujić sa sedam golova. Po šest su dodali Elis Memić i Muhamed Zulfić, a četiri Šerif Baraković. Po gol su dodali Ismar Tahirović, Emir Omanović i Mahir Burić za bh. predstavnika.

Kod izabranika trenera Senada Skopljaka istakao se i golman Bekir Čordalija, koji je imao 23 odbrane.

U češkom timu najbolji su bili Luka Vukičević sa sedam i Jan Zahradinček sa šest pogodaka.

Revanš utakmica 3. runde EHF Evropskog kupa igra se naredne subote. Vrijedi istaći da je ranije Sloboda savladala turski Spor Toto sa 34:25, dok je Leotar izgubio od Karvine sa 27:28.