SVJETSKO PRVENSTVO

Rukometašice Francuske postale prvakinje svijeta

Francuskoj je ovo bilo treće zlato na svjetskim prvenstvima, nakon što su ga osvajale 2003. i 2017. godine

Francuska: Odnijela pobjedu. IHF

17.12.2023

Ženska rukometna reprezentacija Francuske je pobijedila u finalu Svjetskog prvenstva u rukometu selekciju Norveške rezultatom 31:28 (20:17).

Tokom većeg dijela prvog poluvremena, selekcije su se smjenjivale u vodstvu, da bi francuske reprezentativke došle do krucijalne prednosti u samom kraju.

One su u drugom poluvremenu konstantno držale tu prednost, a ona je išla najviše do četiri gola prednosti.

Najviše golova u pobjedničkoj ekipi postigle su Lena Grandevo (Grandevau) i Tamara Horacek sa po pet golova, dok je najefikasnija bila Stine Bredal Oftedal sa šest golova.

Inače, ovo je treća svjetska titula za reprezentaciju Francuske. Prije su osvajale ovo 2003. i 2017. godine.